- Zupełnie nowa aplikacja mobilna!!!
- Absolutny rekord zgłoszeń i wyniki pierwszego etapu Konkursu Arktycznego
- Zapraszamy na lekcje on-line
- Polarpedia wciąż się rozwija
1. Zupełnie nowa aplikacja mobilna!!!
W trakcie jesiennych warsztatów nauczyciele byli zgodni – uczniowie powinni być zaangażowani w projekt bardziej bezpośrednio. I tak oto powstała aplikacja na urządzenia mobilne, powiązania z Monitoringiem środowiska, którą z radością oddajemy w Wasze ręce. Mogą z niej korzystać zarówno nauczyciele zarejestrowani w projekcie, jak i inni użytkownicy. Aplikacja pozwala na dodawanie zdjęć do pomiarów, przesyłanych bezpośrednio z telefonu czy tabletu. Zachęcamy szczególnie uczniów, aby dodawali swoje pomiary – z różnych lokalizacji – z domu, wycieczek, zimowych czy wakacyjnych wyjazdów. Uczniowie będą otrzymywać punkty (EDU-COINS), które będzie można wymienić na cenne nagrody – plecaki, albumy, puzzle, magnesy czy tapety. Zachęcamy do instalowania aplikacji (w wersji na Android lub IOS) – do końca lutego trwa faza testowania. Czekamy na Wasze komentarze na EDU-FORUM i e-mail!
2. Pierwszy etap Konkursu Arktycznego rozstrzygnięty
W piątek 2 lutego konsorcjum EDU-ARCTIC zamknęło pierwszy etap konkursu arktycznego. Ogółem do konkursu zgłosiło się 160 zespołów z wielu krajów w Europie i na całym świecie. Międzynarodowe jury oceniło je wszystkie, aby wyłonić 50 projektów, które wezmą udział w 2. etapie konkursu. Wybrane projekty zostały przygotowane w 13 krajach (Belgia, Wyspy Owcze, Niemcy, Grecja, Włochy, Macedonia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania). W drugim etapie pełne projekty będą oceniane pod względem oryginalności koncepcji, jasnego opisu i wykonalności. 12 najlepszych zespołów zostanie zaproszonych na rozmowy online.
Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących przygotowania pełnego projektu, przeczytajcie wpis na naszej stronie internetowej.
3. Zapraszamy na lekcje on-line
Lekcje po polsku: Turyści w stacji polarnej (8.02), Nurkowanie swobodne: hobby, sport, nauka (14.02), Psychologia polarna (22.02), Polacy na biegunach (22.02).
Lekcje po angielsku:
Tsunami risk in the North Atlantic Ocean (7.02.), Birth and death of an ocean (7.02), 130.000 years of climate change in Borðoyavík, Faroe Islands (9.02), Adaptations of Arctic mammals to a life on the edge (9.02), Sixth Mass Extinction (13.02), The Secret Life of Arctic Plankton (21.02), Ocean Currents - the dance of water (7.03), When living is toxic: bioaccumulation and biomagnification (15.03), The Great Migrations (16.03).
Na specjalne Państwa życzenie powtarzamy również lekcję poświęconą zorzy polarnej – po polsku (28.02) i po angielsku (26.02).
UWAGA: aktualnie możecie Państwo być zapisani jednocześnie na 5 lekcji (nie, jak dotychczas, na 3). Mamy nadzieję, że będzie to wygodniejsze i pozwoli łatwiej zaplanować udział w lekcjach.
4. Polarpedia wciąż się rozwija
Na Polarpedii jest już 285 haseł związanych z regionami polarnymi i naukami matematyczno – przyrodniczymi. Między innym dzięki zaangażowaniu nauczycieli Polarpedia jest już dostępna aż w 15 językach! Dowiedz się, co to jest smoltyfikacja, jaką rolę pełnią kryptochromy i jak wygląda przesuwcza granica płyt tektonicznych.