This website uses cookies, which are small text files that are used to make websites work more effectively. In order to continue using this website, you will need to accept the use of cookies.

  1. 3…2…1… Konkurs Arktyczny – zbliża się termin nadsyłania streszczeń!
  2. EDU-GAME: nowe rankingi
  3. Zapraszamy na lekcje on-line
  4. Projekt EDU-ARCTIC wyróżniony – jedziemy do Brukseli

 

1. 3…2…1… Konkurs Arktyczny – zbliża się termin nadsyłania streszczeń!

arctic competition 2018 

To już ostatni moment, żeby wziąć udział w konkursie i zawalczyć o ekspedycję na północ w te wakacje! Streszczenia projektów można nadsyłać do 19 stycznia, 13:00 czasu polskiego. Zgłoszenie projektu to 50 punktów w EDU-GAME (niezależnie od liczby zgłoszonych projektów). To świetna okazja, żeby zainteresować uczniów naukami matematyczno-przyrodniczymi i namówić do zostania naukowcami. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami 2 edycji Konkursu Arktycznego.

Pamiętajcie, w pierwszym etapie konkursu, należy zgłosić wyłącznie streszczenie. Jeśli zastanawiacie się, jak właściwie opisać Wasz pomysł, zapraszamy do przeczytania wskazówek.

Poszukujecie inspiracji? Przeczytajcie, jakie projekty zwyciężyły w 1 edycji konkursu. Poznajcie projekty Jana, Aleksandry, Łukasza, Angeliki, Julii i Vassiliki. Na 6 zwycięskich drużyn aż 4 pochodziły z Polski!

Zastanawiacie się, co tak naprawdę dzieje się na polarnych stajach badawczych w Arktyce? Chcielibyście zajrzeć do ich wnętrza i przekonać się, jakie prowadzi się tam badania? Zapraszamy na lekcje prosto ze stacji badawczych – na Spitsbergenie (lekcja po polsku) i w Svanhovd (lekcja po angielsku)

Jak to jest wygrać i pojechać na arktyczną wyprawę? Obejrzyjcie relację z Wysp Owczych przygotowaną przez zwycięzców 1 edycji i przekonajcie się sami!

Powodzenia!

 

2. EDU-GAME: nowe rankingi

Nowy rok – nowe rankingi EDU-GAME (leaderboards). Od tej chwili mamy ranking dla całego projektu, podsumowanie roku 2017 i ranking w 2018 roku. Dzięki temu również nowi nauczyciele w projekcie mają szansę powalczyć o wysokie miejsce w rankingu dla siebie, szkoły czy miasta.

Podsumujmy 2017 rok: okazuje się, że aż 3 spośród 5 najaktywniejszych nauczycieli to Polacy. Gratulujemy Beacie z Słupska, Aleksandrze z Pobiedzisk i Emilii z Poznania! Polska jest pierwsza w rankingu aktywnych w projekcie aż 48 krajów.

Jak zdobyć punkty? Wystarczy brać udział w lekcjach, regularnie raportować dane monitoringowe, czy tez promować EDU-ARCTIC na konferencjach czy warsztatach.

 

3. Zapraszamy na lekcje on-line

Lekcje po polsku: Polska stacja polarna od środka, Glacjospeleologia – hobby sport czy nauka, Dryfujące stacje biegunowe, Nurkowanie swobodne: hobby, sport, nauka

Lekcje po angielsku:

Lidar, Imperial Transantarctic Expedition, Inside Polish Polar Station, Research Station Svanhovd, Iceland – the land of air and water, The Great Migrations, Weirdest Arctic animals, Pleistocene Megafauna, Tsunami risk in the North Atlantic Ocean, Birth and death of an ocean, 130 000 years of climate change, Saami people.

Szczególnie polecamy niepowtarzalną lekcję, którą poprowadzi gościnnie naukowiec z UMCS w Lublinie:

Why is the Arctic a laboratory of contemporary international relations

Lekcja po rosyjsku: Belgian Antarctic Expedition (Бельгийская антарктическая экспедиция)

 

4. Projekt EDU-ARCTIC wyróżniony – jedziemy do Brukseli

Rok 2018 rozpoczyna się szczególnym wydarzeniem; projekt EDU-ARCTIC został zaproszony na spotkanie brokerskie, i jako jeden z 2 projektów ma zostać zaprezentowany jako dobra praktyka SWAfS (Nauka ze społeczeństwem i dla społeczeństwa). To wieki zaszczyt i przyjemność. Trzymajcie kciuki 29 stycznia!

thank you