This website uses cookies, which are small text files that are used to make websites work more effectively. In order to continue using this website, you will need to accept the use of cookies.

Z wielu powodów. Urozmaicają proces nauczania, dostarczają nowych bodźców i zabawy, angażują uczniów i pozwalają spojrzeć na przyswajaną wiedzę z nowej perspektywy. Jednak „gamifikacja” lekcji nie zawsze jest łatwa i zajmuje sporo czasu.

Dlatego – specjalnie dla Was – uruchomiliśmy właśnie nową kategorię Polarpedii – Gry i Quizy (Games and Quizzes). Można tu znaleźć mnóstwo różnorodnych aktywności – gry online (np. krzyżówki, wykreślanki, puzzle), quizy (takie jak kahoot), karty pracy do lekcji, doświadczenia, gry drużynowe, a nawet aplikacje na urządzenia mobilne.

Większość materiałów jest w języku angielskim, część przygotowaliśmy po polsku, rosyjsku, włosku. Na bieżąco będziemy dodawać nowe materiały.

Pozostaje tylko zaangażować uczniów – grać, ściągać, instalować, drukować.

Czekamy również na Wasze propozycje materiałów edukacyjnych o tematyce polarnej/STEM, można je przysyłać na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., zamieścimy je i wskażemy Was jako autorów!

jigsaw