This website uses cookies, which are small text files that are used to make websites work more effectively. In order to continue using this website, you will need to accept the use of cookies.

  1. Konferencja końcowa – spotkajmy się w Paryżu
  2. EDU-ARCTIC na prestiżowych wydarzeniach - zapraszamy szczególnie polskich nauczycieli
  3. To już jutro! Kto zdobędzie szansę na wyjazd do Arktyki?
  4. Owce, modele matematyczne, skały, lód i ogień: gotowi na nowe lekcje?
  5. Akcja ewaluacja: czekamy na Wasze ankiety

1. Konferencja końcowa – spotkajmy się w Paryżu

Już w maju (23-24.05) spotkajmy się na konferencji podsumowującej projekt EDU-ARCTIC. Pierwszy dzień spędzimy w ośrodku PAN w Paryżu, natomiast drugiego dnia dodatkowo zwiedzimy obserwatorium Saint-Quentin-en-Yvelines w Guyancourt pod Paryżem. Wśród wykładowców między innymi Terry V. Callaghan, wybitny naukowiec z Uniwersytetu w Sheffield, jeden z laureatów Pokojowej Nagrody Nobla 2007 przyznanej IPCC i Al’owi Gore. Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM KONFERENCJI i do REJESTRACJI (osobno na 1 i 2 dzień). Bardzo chętnie zaprezentujemy Państwa doświadczenia z projektem EDU-ARCTIC w ramach sesji posterowej. Do zobaczenia w Paryżu!

final conference

2. EDU-ARCTIC na prestiżowych wydarzeniach - zapraszamy szczególnie polskich nauczycieli

13. konferencja INTED w Walencji to jedno z największych międzynarodowych wydarzeń edukacyjnych w Europie (11-13 marca), gromadzi 700 delegatów z 80 krajów. W tym roku prezentacji EDU-ARCTIC towarzyszył jako współautor jeden ze zwycięzców Konkursu Arktycznego, nauczyciel z Hiszpanii – Francisco Jose Gomez Senent.

Będziemy też na warsztatach PEI (Polar Educators International, 8-11 kwietnia) w Cambridge, organizowanych przy wsparciu the International Arctic Science Committee.

Nie zabraknie również aktywności w Polsce: Jak co roku pod koniec kwietnia w całej Europie odbędą się różnego typu wydarzenia edukacyjne w ramach kampanii STEM Discovery Week, w tym roku pod hasłem „Najlepsze praktyki wykorzystania innowacyjnych materiałów STEM”. Instytut Geofizyki PAN (Krajowy Punkt Kontaktowy Scientix) włącza się w tę inicjatywę poprzez organizację dwóch krajowych warsztatów Scientix dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, podczas których będzie można wybrać się w wirtualną podróż do Arktyki, w pogoń za trzęsieniami ziemi, zgłębić wiedzę o bio-gospodarce, dowiedzieć się, jak wykorzystywać TIK w myśleniu wizualnym i tropieniu antropopresji. Zaproponujemy także poznanie tajników lodowców, promieniowania ultrafioletowego i pomiary z płytką  BBC micro:bit. Na warsztaty w Warszawie zapraszamy 24 kwietnia 2019 r. od 15.00.  Po raz pierwszy będziemy w Poznaniu, gdzie zapraszamy w piątek 26 kwietnia od godziny 13.00. Zapraszamy do zapisów!

3. To już jutro! Kto zdobędzie szansę na wyjazd do Arktyki?

To już ostatnia szansa – jutro mija termin składania pełnych projektów w II etapie Konkursu Arktycznego. Do 12:00 w południe czasu polskiego 14 marca czekamy na prace 50 drużyn z całej Europy.

clocks

4. Owce, modele matematyczne, skały, lód i ogień: gotowi na nowe lekcje?

Zapraszamy na szczególne webinarium: Dr Isabel C Barrio z The Agricultural University of Iceland poprowadzi spotkanie: Sheep in the Land of Fire and Ice Q&A (15 marca, 10:00 czasu polskiego). Zachęcamy też do wzięcia udziału w kursie online (MOOC) Sheep in the Land of Fire and Ice, który przybliża ekonomiczne, kulturowe i środowiskowe aspekty wypasu owiec na Islandii.

Jak zwykle, zapraszamy również na nasze lekcje!

LEKCJE PO ANGIELSKU: (poniżej podano godziny czasu polskiego – uwaga: 31 marca zmiana czasu na letni! – UTC+2h)

LEKCJE PO POLSKU: (poniżej podano godziny czasu polskiego - uwaga: 31 marca zmiana czasu na letni! – UTC+2h)

PRZYPOMINAMY: Nie udało się uczestniczyć w ciekawej lekcji z uwagi na plan zajęć w szkole? Nic straconego! Poproś o „lekcję na zamówienie” (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.), wskaż temat, i ustalimy dogodny termin.

5. Akcja ewaluacja: czekamy na Wasze ankiety

Na Państwa profilu na portalu pojawiła się nowa ankieta - After skills assessment! Dzięki Państwa odpowiedziom dowiemy się, jakie cele udało nam się osiągnąć dzięki realizacji projektu EDU-ARCTIC. Dziękujemy za jej wypełnienie!

star rating