This website uses cookies, which are small text files that are used to make websites work more effectively. In order to continue using this website, you will need to accept the use of cookies.

  1. Konkurs Arktyczny – gotowi na 3 edycję?
  2. Mnóstwo nowych tematów lekcji do wyboru
  3. Nowy cykl – „Wyzwanie dla klas”
  4. Polarpedia się zmienia

1. Konkurs Arktyczny – gotowi na 3 edycję?

Jak zapewne pamiętacie, trzecia edycja Konkursu Arktycznego jest już otwarta. Tym razem w skład zespołu oprócz nauczyciela może wchodzić jeden lub dwóch uczniów. Tak jak w poprzednich edycjach, zadaniem zespołu jest przygotowanie projektu – innowacyjnego lub badawczego.

Szczęśliwi zwycięzcy konkursu wyjadą na sześciodniową wyprawę arktyczną do Svanhovd w północnej Norwegii lub na Wyspy Owcze. To świetna okazja, aby wziąć udział w prawdziwych badaniach prowadzonych w tych stacjach. ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI KONKURSU.

Przypominamy, że ostateczny termin przesyłania streszczeń projektów to 23 stycznia, godzina 12:00 w południe czasu polskiego (11:00 UTC)

2. Mnóstwo nowych tematów lekcji do wyboru

Zapraszamy na lekcje po polsku:
Zapraszamy na lekcje po angielsku:
A tuż przed feriami świątecznymi zapraszamy na spotkanie z najbardziej „gwiazdkowymi” zwierzętami Arktyki – reniferami!

reindeer

3. Nowy cykl – „Wyzwanie dla klas”

Szczególnie zachęcamy do udziału w naszej nowej formule – wyzwanie dla klas.

Już 12 grudnia o 13:45 czasu polskiego zapraszamy na lekcję wprowadzającą - Lodowce i zlodowacenia - część. 1 - CYKL "WYZWANIE DLA KLAS".

Zasady są proste – klasy zgłaszają się do opracowania kolejnych tematów, które prezentują na lekcjach online.

Cykl zajęć składa się z lekcji wprowadzającej, prowadzonej przez dr Giżejewskiego, oraz 6 prezentacji stanowiących podstawę tematów, jakie mogą opracować, a natępnie poprowadzić uczestnicy (klasy).

Każda prezentacja, oprócz strony tytułowej, zawiera tematy, jakie w danym odcinku powinny zostać omówione oraz test lub pytania, na jakie po wysłuchaniu lekcji inni uczestnicy powinni móc odpowiedzieć.

Zadanie grupy przygotowującej jest uzupełnienie prezentacji, wykorzystując stronę tytułową, odpowiednio dobranymi ilustracjami, z podaniem źródła.

Planowany czas prezentacji to ok. 10 minut.

Na zgloszenia chętnych do opracowania tematów oczekujemy do 8 stycznia, po otrzymaniu zgłoszeń zaproponujemy terminy prezentacji. W ramach jednej lekcji może być przedstawiona jedna lub dwie prezentacje.

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres prowadzącego - dr Jerzy Giżejewski, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Mamy nadzieję, że chętnie weźmiecie udział w takich angażujących uczniów zajęciach.

4. Polarpedia się zmienia

Czy zauważyliście niebieskie ikony obok wielu haseł?

cap icons

Teraz łatwiej znaleźć hasła powiązane z nagraniami naszych lekcji online. Linki dp nagrań znajdują się w części "Related resources".

polarpedia glaciation

Wszystkie nagrania dostępne są na Youtube - warto zasubskrybować nasz kanał, aby nie przegapić nowości. Lekcje można też znaleźć na naszej stronie w sekcji  previous lessons - videos. Są podzielone  a kategorie tematyczne analogicznie jak w Polarpedii