- Czwarty newsletter po polsku – specjalnie dla polskich nauczycieli
- Zapraszamy na nowe lekcje we wrześniu
- Co nowego na portalu?
- Nasz kanał na Youtube: nagrania lekcji i nie tylko
- Polarpedia: nowe hasła, nowe języki
- Arktyczna przygoda zwycięzców Konkursu Arktycznego
- Wyzwanie – 500 nauczycieli? Sprawdź , czy się udało
- EDU-ARCTIC w Irlandii i w Bułgarii
1. Czwarty newsletter po polsku – specjalnie dla polskich nauczycieli
Drodzy nauczyciele, witamy w pierwszym newsletterze w nowym roku szkolnym 2017/2018, dedykowanym polskim nauczycielom – najliczniejszym uczestnikom projektu EDU-ARCTIC. Mamy nadzieję, że po wakacjach jesteście pełni energii i pomysłów; projekt EDU-ARCTIC oferuje znane i lubiane aktywności oraz nowości.
Uwaga – jeśli chcecie Państwo przeczytać ten newsletter w wersji angielskiej- prosimy kliknąć tutaj.
2. Zapraszamy na nowe lekcje we wrześniu
Zapraszamy do zapisywania się na wrześniowe lekcje –proponujemy zarówno znane i lubiane tematy, które cieszyły się popularnością w poprzednim roku szkolnym, ale też zupełnie nowe zagadnienia.
Lekcje po polsku: Tajemnice wnętrza lodowców, Zmiany zlodowacenia Arktyki – cz.1 Zmiany zlodowacenia Arktyki – cz.2: Arktyka, kraina ludzi, Megafauna plejstocenu, Zorza polarna – magiczny spektakl na niebie
Lekcje po angielsku: Flying penguins, Do brown bears believe in gender stereotypes, Mass balance of glaciers, Climate change – myths vs science, The rock cycle, Permafrost and periglacial processes
Lekcja po włosku – specjalnie z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych! Gli animali più strani dell’Artico
Zachęcamy do zapisów i lektury kalendarza wszystkich lekcji. Przypominamy, że godziny rozpoczęcia są podane dla UTC (czas lokalny w Polsce to + 2 godziny).
Jak się zapisać? Obejrzyj krótki instruktaż video
3. Co nowego na portalu?
Wciąż staramy się ulepszać “serce” projektu, czyli portal edu-arctic.eu/program, tak aby był jak najbardziej przydany i przyjazny dla użytkownika. Teraz na EDU-FORUM można polubić i skomentować post, dodać wątek, a sam układ forum jest bardziej przejrzysty.
Dodaliśmy także sekcję video z naszymi filmami z Youtube. Szczególnie polecamy krótkie videoporadniki: jak zarejestrować konto, jak zapisać się na lekcję, jak korzystać z profilu użytkownika.
Mamy nadzieję, że zmiany się spodobają – czekamy na komentarze na EDU-FORUM!
4. Nasz kanał na Youtube: nagrania lekcji i nie tylko
Jeżeli jeszcze nie subskrybujesz naszego kanału Youtube, najwyższy czas to zmienić! Mamy już ponad 50 nagrań lekcji online po polsku, angielsku, francusku, ale i farejsku, duńsku, rumuńsku. Znajdziecie tu też instruktażowe webinaria wstępne, poradniki i intros.
5. Polarpedia: nowe hasła, nowe języki
Mamy już ponad 220 haseł podzielonych na 9 kategorii: Morza&Oceany, Rośliny&Zwierzęta, Ludzie&Społeczeństwo, Lód&Śnieg, Ląd&Geologia, Przestrzeń, Atmosfera, Klimat&Pogoda, Kariery.
Pojawiły się też tłumaczenia włoskie, greckie i bułgarskie!
6. Arktyczna przygoda zwycięzców Konkursu Arktycznego
To lato obfitowało w przygody. Polscy finaliści konkursu odwiedzili w czerwcu Instytut Geofizyki PAN i obserwatoria geofizyczne w Świdrze i Belsku. W sierpniu zwycięskie drużyny pojechały na Wyspy Owcze i na Islandię. Serdeczne przywitanie, północna gościnność, dużo ruchu w terenie, eksperymenty, wykłady i piękne widoki – to niezapomniane doświadczenie dla naszych 6 najlepszych europejskich drużyn, wśród których aż 4 to zespoły z Polski!
Chcielibyście również przeżyć taką arktyczną przyrodę? Nic straconego! W tym roku szkolnym organizujemy kolejną edycję konkursu!
7. Wyzwanie – 500 nauczycieli? Sprawdź , czy się udało
Tak! Na pokładzie mamy już… 550 nauczycieli z 38 krajów! 5 uczestników zarejestrowanych między nr 400 a 500 otrzyma nasze arktyczne puzzle. Gratulacje dla Sary z Włoch – jest naszą pięćsetną uczestniczką!
8. EDU-ARCTIC w Irlandii i w Bułgarii
Jak zawsze, promujemy projekt EDU-ARCTIC w całej Europie, ale też poznajemy doświadczenia innych związane z edukacją STEM. W sierpniu prezentowaliśmy projekt na konferencji ESERA2017 w Irlandii, we wrześniu jesteśmy w Bułgarii na 9 Międzynarodowej Konferencji „Edukacja, badania, rozwój”. Trzymajcie kciuki!