"Latające pingwiny" [EN: "Flying penguins"]

Version lg pingwiny
FINISHED

"Latające pingwiny" [EN: "Flying penguins"]

Tytuł lekcji może i nieco żartobliwy, ale zajęcia będą jak najbardziej na serio (choć śmiać się oczywiście można)! Zapraszam Was do bliższego poznania się z dwoma przedstawicielami arktycznej (alczyk) i antarktycznej (pingwin) fauny.

Choć zazwyczaj potrafimy zlokalizować pingwiny na mapie świata (bajka "Madagaskar" tutaj nie pomaga), czasem nam się wydaje, że regularnie spotykają się z niedźwiedziami polarnymi (i np. piją z zachwytem powszechnie reklamowany gazowany napój). Ale hasło "pingwiny, które nauczyły się latać" wzbudza już nieco emocji i staje na przekór skojarzeniom.

Co zatem ma alczyk do pingwina, skoro występują na dwóch różnych półkulach i w dodatku jednemu z nich nie śniło się o lataniu? Wiele. I o tych podobieństwach opowiemy sobie podczas lekcji. A o tym, jaki gatunek pingwina przedstawiono na zdjęciu, dowiecie się na zajęciach.

PS. Pozostając w lekko żartobliwych klimatach, nie mogłam się powstrzymać przed załączeniem tego filmiku:

 

W przypadku braku miejsc, proszę się zapisywać na listę rezerwową. To dla mnie informacja ile osób może być zainteresowanych dodatkowym terminem zajęć.